Práca v zahraničí

Pracovné ponuky online - Vyberte si krajinu alebo pracovné odvetvie

Dopad práce v zahraničí na rodinu

Práca v zahraničí prináša aj niekoľko negatív, s ktorými musíte vopred rátať. Predovšetkým rodiny s malými deťmi trpia najviac, negatívne však môže pôsobiť dlhé odlúčenie od vlasti aj na iných ľudí. Dajú sa vôbec nejako eliminovať tieto negatíva?

Dopad práce v zahraničí na rodinu – malé deti trpia najviac

Žiaľ, neraz sa stane, že jeden z rodičov musí za prácou odísť mimo Slovenska, čo neblaho vplýva predovšetkým na malé deti, ktoré vo svojom veku potrebujú mať pri sebe oboch rodičov. Najhoršie na malé deti vplýva odlúčenie od matky, na ktoré sú deti zväčša viac citovo naviazané. Samozrejme, aj odchod otca na niekoľko týždňové turnusy nevplýva na domácnosť a deti vôbec pozitívne.

Riešením je aj presťahovanie sa do zahraničia

Pokiaľ máte pocit, že Vás tu už nič nedrží, možno je tým najlepším riešením zanechať život na Slovensku a začať úplne nový v krajine, kde chcete ísť za prácou. Veľmi obľúbenou krajinou pre rodiny je aj susedné Rakúsko, ktoré je naviac dostatočne blízko k Slovensku. Vďaka tomu, že je Rakúsko náš západný sused, môžete kedykoľvek počas roka Slovensko navštíviť. Ak sa hodláte presťahovať do zahraničia s malými deťmi, rozhodne musíte zo začiatku počítať v ich prípade s jazykovou bariérou, ktorú však neskôr prirodzenou cestou hravo “prebijú“. Ako rodičia zasa budete musieť riešiť zvýšené náklady spojené so škôlkou, ktoré budú podstatne vyššie ako u nás. Na druhej strane však deti v nízkom veku budú takúto zmenu vnímať pozitívnejšie, ako v prípade, že by jedného z rodičov nevideli celý mesiac.

TOPlist TOPlist