Práca v zahraničí

Pracovné ponuky online - Vyberte si krajinu alebo pracovné odvetvie

Nevýhody práce v zahraničí

Práce v zahraničí neprináša len mnohé výhody, ktoré mnohých Slovákov ľakajú na odchod zo svojej domoviny, ale aj mnohé negatíva, ktoré naopak mnohým v odchode z našej krajiny bránia. Aké konkrétne negatíva prináša práca v zahraničí alebo inak povedané, na čo sa musíte ešte pred odchodom zo Slovenska pripraviť?

Odlúčenie od rodiny

Žiaľ, mnohí z nás nemajú na výber, ak chcú uživiť svoju rodinu. Nízke mzdy, neraz aj zlá platobná morálka zamestnávateľov jednoducho mnohým nestačí ani na pokrytie najpotrebnejších výdavkov spojených s chodom domácnosti. Predovšetkým rodičia so školou povinným deťmi musia neraz počítať každý jeden cent, aby vôbec svojím deťom ponúkli štandard, ktorí si zaslúžia. Práve preto je odchod do zahraničia jedným z riešení zlej finančnej situácie. Mnohé deti a ani samotný rodič, ktorý je nútený odísť za prácou do zahraničia však niekoľko týždňové, či mesačné odlúčenie nezvládajú až tak jednoducho.

Nová kultúra - nové problémy

Ľudia v západnej Európe, kde väčšina Slovákov chodí za prácou žije trocha iný život ako my. Pre niektorých ľudí to môže byť doslova kultúrny šok, na ktorý si však postupom času zvyknú. Taktiež odlúčenie od svojej domoviny môže byť pre mnohých ľudí dočasne veľkým problémom.

Vyššie náklady na bývanie a služby

So životom v zahraničí nie sú spojené len mnohé osobné prekážky, ale aj tie finančné. Konkrétne máme na mysli vyššie náklady na bývanie, služby, benzín, naftu, elektrinu, ale aj vyššie dane v porovnaní so Slovenskom. Z toho dôvodu je potrebné pred odchodom do zahraničia dobre zvážiť o koľko financií Vám reálne po odpočítaní všetkých nákladov ostane v zahraničí a koľko na Slovensku. Väčšina Slovákov sa však zhoduje v názore, že v porovnaní s našou krajinou v zahraničí s platom v zahraničí priamo úmerne rastie aj životná úroveň.

TOPlist TOPlist