Práca v zahraničí

Pracovné ponuky online - Vyberte si krajinu alebo pracovné odvetvie

Výhody prace v zahraničí

Od vstupu Slovenska do Európskej únie začali mnohí Slováci bez väčších zábran cestovať do ostatných štátov únie za prácou. V súčasnosti už v zahraničí pracuje viac ako 500 tisíc Slovákov, ktorí sa rozhodli Slovensko opustiť hneď z niekoľkých dôvodov.

Výhody práce v zahraničí – vyššia mzda

Najpodstatnejšou výhodou práce v zahraničí je vyššia mzda, ktorá bežne presahuje hranicu 1 000 € netto aj na pozíciách, ktoré sú na našom pracovnom trhu ohodnotené tretinou mzdou. Za prácou do zahraničia však cestujú aj mnohí absolventi technických škôl napríklad v obore IT, ktorí sú v zahraničí stále žiadaní s čím súvisí aj samotné platové ohodnotenie. To neraz v tomto obore presahuje hranicu 3 000 € netto, čo je suma, o ktorej sa mnohým Slovákom len sníva.

Výhody práce v zahraničí – vyššia životná úroveň

Mnohí Slováci sú toho názoru, že v zahraničí je nielen vyššie platové ohodnotenie, ale aj vyššie náklady na život. Do istej miery s týmto tvrdením môžeme súhlasiť, ale nie úplne. V zahraničí sú samozrejme drahšie náklady na ubytovanie, či služby, ceny za potraviny, či spotrebný tovar sú však takmer identické. V celkovom pomere nakoniec mnohí pracujúci Slováci v zahraničí zistia, že po zaplatení všetkých výdavkov im ostane viac financií ako u nás.

Výhody práce v zahraničí – zlepšenie jazykových znalostí

Pri pobyte v zahraničí ste nútení neustále komunikovať v cudzom jazyku. A práve zlepšenie jazykových znalostí v zahraničí je jedným z hlavných dôvodov práce v zahraničí medzi mladšou generáciou, ktorá sa vďaka tomu dokonalejšie naučí používať cudzie frázy.

TOPlist TOPlist